Historia Koła

Powiadom znajomego:

Koło PZW "Boleń" w Sieradzu powstało w 1968r. z inicjatywy ówczesnego Dyrektora Oddziału PKS w Sieradzu Pana Mariana Janiaka. Najpierw była to sekcja wędkarska przy zakładzie. Następnie utworzono koło. Pierwszym Prezesem był kol. Jerzy Florek (obecny Honorowy Prezes Koła). Funkcje prezesa pełnili również kol. Kazimierz Majchrowski i Zygmunt Miłek. Obecnie prezesem jest kol. Józef Mikołajczyk.

Przez ostatnie 10 lat liczebność koła wahała się w granicach 200 członków. Dzięki pomocy Dyrekcji PKS w Sieradzu, związków zawodowych i zaangażowaniu członków koła udało się Nam nabyć różnego rodzaju sprzęt wędkarski i turystyczny (np. łódkę, namioty, altanki inne.) co wykorzystywane jest podczas wyjazdów na atrakcyjne łowiska w Polsce czy w czasie organizacji imprez w kole.

clipboard04.jpg

Nasze Koło opiekowało się starorzeczem "Kamolne Doły" lecz 2012 roku część zbiornika została zasypana ze względu budowy trasy S8.

Wtedy Zarząd Koła podjął decyzje o poszukiwaniu nowej wody dla Koła. Od 2013 roku Koło opiekuje się zbiornikiem w miejscowości Kolasa na którym organizujemy liczne zawody wędkarskie ( Grand Prix Koła, zawody dla dzieci z okazji Dnia Dziecka). Każdego roku w czynie społecznym porządkujemy i zagospodarowujemy ten akwen, jak również dokonujemy zarybienia.

_s0zmniejszaczpl_dsc_0166_zmniejszaczpl_157038.jpg _s0zmniejszaczpl_dsc_0169_zmniejszaczpl_957311.jpg

Członkowie Naszego koła startowali w zawodach Okręgowych odnosząc liczne sukcesy.

Mistrzami Okręgu byli:

w kategorii kadetów : Alina Ślązak, Małgorzata Walkiewicz, Tomasz Pietrzak, Rafał Pilaszewski, Filip Zasina, Hubert Joachimiak
w kategorii juniorów : Rafał Pilaszewski, Filip Zasina
w kategorii kobiet : Janina Florek, Katarzyna Kasprzyk, Lidia Kulka (Mistrzyni Polski 2008, 2012)
w kategorii seniorów: Dariusz Barański, Sławomir Zasina.

1.jpg     _s0zmniejszaczpl_dsc_0062_zmniejszaczpl_578298.jpg

_s0zmniejszaczpl_dsc_0321_zmniejszaczpl_204785.jpg      clipboard05.jpg

Zawodnicy Naszego koła brali także udział w rocznych zawodach z cyku Grand Prix Okręgu. Zwycięzcami byli między innymi: Dariusz Barański, Sławomir Zasina, Tomasz Pawlak i Rafał Pilaszewski.

lidia_kulka_mistrzostwa_polski_2012.jpg   2.jpg   3.jpg

Członkowie Naszego Koła reprezentowali Okręg PZW Sieradz w Mistrzostwach Polski: Dariusz Barański, Sławomir Zasina, Filip Zasina, Hubert Joachimiak, Lidia Kulka, Artur Kulka.

Wszystkich sympatyków wędkarstwa i wędkarzy zapraszamy do aktywnego udziału w działalności Koła oraz propagowaniu wędkarskiej pasji w społeczeństwie.